RECYKLACE TEXTILU | Projekt Textileco
17185
page,page-id-17185,page-child,parent-pageid-16411,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Projekt Textileco

Je nám ctí, být partnerem Českého červeného kříže v projektu “TEXTILECO”.
Dovolte mi představit Vám tento projekt, který ve spolupráci s Českým červeným křížem zajišťuje opětovné využití nepotřebného textilu.

Nasbíraný textil z kontejnerů označených logem Textileco Collecting & Recycling a logem Českého červeného kříže je tříděn dle kvality a použitelnosti do několika kategorií. Každá kategorie podstupuje odlišný recyklační koloběh.
Darované oblečení bude předáno přímo Českému červenému kříži dle jeho dispozic, poslouží svému původnímu účelu především v rozvojových zemích, bude použito na výrobu čistících hadrů, izolací nebo pro opětovnou výrobu oděvů. Textil nevyužitý pro charitativní účely společnost DIMATEX CS dále zpracovává. Z této komerční činnosti, bude část finančního výtěžku poukázána Českému červenému kříži na podporu jím vybraných humanitárních projektů.

Tříděním nepotřebného oblečení a textilu nejen že snižujete zátěž na životní prostředí, ale také pomáháte vytvářet nová pracovní místa. Jedná se tedy o ekologickou, ekonomickou i sociální službu.

Více o projektu ČČK:
www.cervenykriz.eu/cz/satstvo.aspx
www.textileco.cz
nebo na telefonním čísle +420 728 173 488.

User comments