RECYKLACE TEXTILU | O nás
16407
page,page-id-16407,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

O nás

textil ve stoje LQKaždý z nás se stává producentem odpadu. Všechno co kupujeme a používáme, po jisté době přestává plnit svoji funkci a stává se pro nás věcí neužitečnou a zbytečnou.

 

Taková věc představuje problém, kterého se chceme zbavit co nejrychleji. Samozřejmě nejjednodušším řešením je vyhodit problém do koše. Bohužel to však není řešení odpovědné a ideální.

 

Netříděný odpad představuje z hlediska ekologie a ochrany životního prostředí pouze odsouvaní problému do budoucna. Z ekonomického hlediska je to nepochybně ztráta. Každý produkt je vyroben z částí, které mají svoji hodnotu a mohou být dále zpracovány.

Je tedy nutné najít komplexní řešení umožňující maximální druhotné využití toho, co již nepotřebujeme.

Nabízíme řešení v oblasti sběru, třídění a recyklace textilu.

O nás

Dimatex-CS-DM-logo-pro-recyklace-textilu-250

Nabídka

Dimatex-CS-DM-kontejner-doprava-250

Služby

Dimatex-CS-DM-textil-recyklace-250

Společnost DIMATEX CS má bohatou tradici sahající až do roku 1991. Hlavním pilířem naší činnosti je sběr textilu, recyklace textilu a výroba čistících hadrů. V České Republice jsme rozmístili více než 1700 firemních kontejneru. Hadry a textilie jsou sbírány, tříděny, recyklovány. Vhodné textilní prostředky pro druhotné využití jako čistící hadry, dále zpracovávány nebo dodávány charitativním organizacím. Cílem je znovu zhodnotit druhotné suroviny s pozitivním vlivem na životní prostředí.

Jsme držiteli certifikátu ČSN EN ISO 9001:2009 v oboru:
sběr a recyklace textilu, výroba a prodej čistících hadrů a leštících kotoučů.

Firma

Firma DIMATEX CS byla založena 7. října 1991 s cílem nabídnout zákazníkům veškeré druhy čisticích hadrů nabízejících se na trhu v požadovaném množství a kvalitě. Z hlediska kvality se řídíme německou normou DIN 61 650. Touto činností provádíme znovu zhodnocení druhotných surovin s pozitivním vlivem na životní prostředí.

Řezání

Prvořadým cílem všech zaměstnanců firmy jsou spokojení zákazníci, kteří se k nám budou vracet. Firmu tvoří více než 20 kmenových zaměstnanců a dalšími partnery, z nichž většina má dlouhodobé zkušenosti v daném oboru.

Třídící linka

Od roku 2007 se jedná o městský a oběžný náklad sběru textilu a textilního odpadu. Ročně odebereme cca 6000 tun textilního odpadu, který dále zpracováváme. Šetříme toto životní prostředí v České republice, kde by jinak tento materiál skončil na komunální skládce odpadů.

Certifikáty

Firma vlastní všechny potřebná povolení v oblasti recyklace, třídění, druhotného zpracování, transportu a likvidace odpadu. Zavedli jsme a provozujeme systém řízeni kvality CSN EN ISO 9001:2009. Máme povolení přepravě a přemísťovaní odpadu na území Evropské Unie. Spolupracujeme s Ministerstvem životního prostředí.

Certifikát ISO
Reference

V současné době zajišťujeme tuto službu pro města a obce v těchto krajích:

V současné době zajišťujeme tuto službu pro města a obce v těchto krajích:

Liberecký kraj

Liberecký kraj

Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj

Pardubický kraj

Pardubický kraj

Olomoucký kraj

Olomoucký kraj

Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj

Zlínský kraj

Zlínský kraj

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Kraj Vysočina

Kraj Vysočina

Jihočeský kraj

Jihočeský kraj

Plzeňský kraj

Plzeňský kraj

Karlovarský kraj

Karlovarský kraj

Ústecký kraj

Ústecký kraj

Středočeský kraj

Středočeský kraj

Hlavní město Praha

Hlavní město Praha

Po těchto regionech jsme pro Vás připravili více než 1700 kontejnerů na použitý textil, obuv a hračky.

Děkujeme, že třídíte odpad.