RECYKLACE TEXTILU | Komu pomáháme
17206
page,page-id-17206,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Komu pomáháme

foto medved HQ

Přínos společnosti

 

Důraz na ekologii a budoucnost, kdy každá tuna textilního odpadu, která neskončí na skládce, snižuje celkové náklady měst a obcí na likvidaci odpadů.

 

Rychle se měnící módní trendy vedou ke zvyšování množství použitého a vyřazeného oblečení.

 

Recyklace použitého textilu je ekonomicky nejrozumnější volba pro splnění celosvětové potřeby výroby oblečení. Recyklace použitého textilu je nejen šetrná k životnímu prostředí, ale ekologicky nezbytná.

 

Mnoho lidí se díky nově vytvořených pracovním místům v recyklačním průmyslu dostanou zpět do zaměstnání. Odvětví, která se podílejí na celém procesu: logistika, administrativa, marketing, obchodní oddělení a provozní oddělení.

 

Množství prádla shromážděného v České republice násobně převyšuje místní poptávku. Přebytek musí být rozumným a transparentním způsobem zužitkován. Mnoho oděvů a obuvi poskytujeme charitativním organizacím. Každý takový dar použitých oděvů pomáhá mnoha charitativním, církevním a komunálním organizacím v jejich úsilí pomoci občanům v těžké životní situaci.

Podstatné důvody proč má recyklace textilu
(zejména oděvů a obuvi) smysl:

  • Důraz na ekologii.
  • Rychle se měnící se módní trendy.
  • Celosvětová potřeba výroby oblečení.
  • Nově vytvořená pracovní místa.
  • Dar použitých oděvů pomáhá potřebným.

Podporujeme

001_Charita_ČR
002_ČČR
004_Naděje
005_Bétel
006_Jednota_bratrská_Liberec
007_Dětské_centrum_VESKÁ
009_Občasnské_sdružení_DRAK
010_Dům_Ignáce_Stuchlého
008_Střediska_SOS

Šatník Dimatex pro sociálně slabé

 

Určeno: lidem bez domova a sociálně slabým spoluobčanům

Zajišťuje: Dimatex CS spol. s r.o.

Ve spolupráci: s regionálními charitativními organizacemi

Společnost Dimatex CS provozuje v sídle ve Stráži nad Nisou Šatník Dimatex pro sociálně slabé. Tento sklad ošacení pro mimořádné události slouží také pro podporu obyvatelstva, které se dostalo do existenčních problémů. Činnost probíhá ve spolupráci s regionálními organizacemi v krajích, kde působíme. Mezi ošacení o které je největší zájem patří zimní svetry, bundy, mikiny, kalhoty a pánské boty. Ošacení poskytujeme bezúplatně na základě smlouvy o spolupráci. 

 

Pro více informací: info@recyklacetextilu.cz , 485 159 125